غذای یبوست NO FURTHER A MYSTERY

غذای یبوست No Further a Mystery

غذای یبوست No Further a Mystery

Blog Article

آلرژی های فصلی گاهی اوقات “تب یونجه” نیز نامیده می شود. این علائم آلرژی در زمان‌های خاصی از سال اتفاق می‌افتد، معمولاً زمانی که درخت ها و گل ها ذرات ریز گرده را در هوا آزاد می‌کنند.

درباره‌ی این محتوا سوالات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

همانطور که در بالا هم ذکر شد، دو بیماری بواسیر و شقاق دو نمونه از عوامل اصلی ابتلا به یبوست به شمار می روند.

طی دوران یائسگی در نتیجه کاهش سطح این هورمون ها، یبوست اتفاق می افتد. علاوه بر این، ضعف عضلات لگن در سنین بالا نیز سبب اختلال دفع و یبوست خواهد شد.

گاهی مشکلات سیستم عصبی باعث اختلال حرکات روده و بروز یبوست می شوند. این مشکلات شامل موارد زیر هستند:

در اطراف مقعد تعداد بسیار زیادی مویرگ و رگ های خونی با فشار خون بالا وجود دارد که در هنگام دفع مدفوع برای دفع راحت تر می توانند تا حد زیادی منعطف شوند.

خاکشیر منبع خوبی از فیبر است که به تقویت حرکات روده و هضم سالم کمک می کند.

حرکت آرام مدفوع در طول روده باعث می‌شود تا آب زیادی از مدفوع جذب شود و در نتیجه مدفوع سفت و خشک شود.

تب چیست؟ تب خطرناک + انواع راه های درمان تب بزرگسالان و کودکان

هستید مشکل یبوست را حل کنید و حتما به پزشک مراجعه کنید. در صورتی که تا زمان مراجعه به پزشک سوزش شدیدی احساس می کنید می توانید به ناحیه عسل بمالید تا کمی التیام یابد و در هنگام دفع سوزش کمتری احساس کنید. همچنین تقریبا ۸ تا ۱۰ لیوان در روز آب بنوشید. مقعد را با دستمال زبر و خشن پاک و یا خشک نکنید برای این کار از دستمال مرطوب مخصوص استفاده نمایید، مثل دستمال مربوط کودکان و دستمال مرطوب بانوان.

اختلال عصبی و عضلانی در دستگاه گوارش (بسیاری از بیماری‌ها مانند دیابت، اسکلرودرمی، انسداد کاذب روده، بیماری هیرشپرونگ و سرطان یا تنگی روده بزرگ می توانند عملکرد عضلات و اعصاب روده بزرگ را دچار اختلال کنند.)

اطمینان حاصل کنید که کودکانی که شروع به خوردن غذاهای جامد می کنند، فیبر زیادی در رژیم غذایی خود دریافت می کنند.

میوه ها شامل: سیب یبوست عوارض همراه پوست، خرما، شلیل، پرتقال، گلابی، کیوی، توت فرنگی، کشمش، آلوی پخته، انجیرخشک

تغذیه‌ی سالم (یک رژیم غذایی متعادل و خوب حاوی مقدار زیادی فیبر است. فیبر یک ماده گیاهی غیر قابل هضم است که می‌تواند به حجیم و نرم شدن مدفوع در روده و دفع آسان آن کمک کند، منابع غنی از فیبر شامل میوه‌ها (به خصوص آلو، انجیر،انگور، کشمش)، سبزیجات، حبوبات (به خصوص لوبیا)، نان سبوس‌دار و غلات است.)

Report this page